Co się stanie gdy pies ugryzie weterynarza?

Co się stanie gdy pies ugryzie weterynarza?

Pies może ugryźć lekarza weterynarii z wielu powodów. Rana po ugryzieniu przez psa jest poważniejsza niż ta, która jest tylko dokuczliwa. Lekarz weterynarii weźmie ranę po ugryzieniu i zbada ją. Bardzo ważne jest, aby rana po ugryzieniu została natychmiast zbadana przez lekarza weterynarii, nawet jeśli nie jest duża. Należy również dokładnie sprawdzić siekacze psa pod kątem złamań lub innych problemów.

Gdy lekarz weterynarii zdiagnozuje przyczynę rany kąsanej przez psa, rozpoczyna leczenie. W zależności od charakteru rany i stanu zdrowia psa, weterynarz może podać antybiotyki i środki przeciwbólowe, aby pies czuł się komfortowo. W niektórych przypadkach konieczne jest chirurgiczne usunięcie zranionej tkanki i założenie rurki drenującej, aby pomóc psu pozbyć się zakażenia. W poważnych przypadkach lekarz weterynarii może również wykonać badania diagnostyczne w celu zidentyfikowania choroby podstawowej.

Ugryzienie przez psa powoduje powstanie małego nakłucia lub kieszonki pod skórą. Kieszonka tworzy idealne środowisko dla bakterii, które szybko się namnażają i mogą wywołać zakażenie. W zależności od stopnia zaawansowania rany po ugryzieniu, bakterie mogą spowodować powstanie ropnia lub miejscowego zapalenia tkanki łącznej. W ciężkich przypadkach bakterie mogą rozprzestrzenić się po całym organizmie, powodując septyczne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, a nawet zapalenie otrzewnej.

W niektórych stanach pies może ugryźć lekarza weterynarii. Jeśli pies ugryzie weterynarza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych, weterynarz nadal może dochodzić odszkodowania. W niektórych stanach obowiązują dodatkowe przepisy chroniące lekarzy weterynarii przed roszczeniami. Jednym z takich przepisów jest obrona na zasadzie przejęcia ryzyka. Ponieważ lekarze weterynarii rutynowo pracują ze zwierzętami, są narażeni na ryzyko pogryzienia. Ponadto, jeżeli właściciel psa ukrył szczególne zagrożenie, lekarz weterynarii może nie być odpowiedzialny za obrażenia.

Właściciel psa powinien poinformować personel o historii agresywnych zachowań psa, a ten powinien podjąć odpowiednie środki ostrożności w stosunku do zwierzęcia. Jeżeli pies zaatakuje lekarza weterynarii, właściciel może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za wszelkie obrażenia spowodowane przez zwierzę. Nawet jeśli lekarz weterynarii nie zamierzał spowodować ataku, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za obrażenia. W niektórych przypadkach lekarz weterynarii mógł nie zostać odpowiednio przeszkolony w zakresie postępowania z agresywnymi zwierzętami i może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za obrażenia odniesione przez technika weterynarii.

Zobacz  Jak odebrać poród kotki w domu?

Weterynarz i urzędnicy kontroli zwierząt są często mocno zaangażowani w ataki psów. Ponieważ mają oni dużą władzę w tej sytuacji, oceniają agresję psa i umieszczają go w miejscu, w którym będzie bezpieczniejszy. Jeśli pies jest niebezpieczny, zostaje poddany kwarantannie. W tym czasie właściciel nie może wypuszczać psa z domu ani kontaktować się z innymi ludźmi.

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts