świerzb leczenie psa

świerzb leczenie psa

Jeśli podejrzewasz, że Twój pies ma świerzb, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Być może sam zauważyłeś, że Twój pies ma świerzb lub dowiedziałeś się o tym od znajomego. W obu przypadkach lekarz weterynarii odizoluje psa i rozpocznie leczenie. Użycie olejku Neem lub żelu, takiego jak Amidel NEO, może pomóc Twojemu psu pozbyć się swędzenia. Ale który sposób leczenia jest najskuteczniejszy?

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z szetland.info

Olejek neem

Najlepsza recepta na olejek neem na świerzb u psów to mieszanka 10 części wody i 1 części olejku neem. Mieszankę tę można łatwo nakładać na dotknięte chorobą miejsca kilka razy dziennie. Można ją również stosować w leczeniu gorących punktów i grzyba demodectic mange. Upewnij się, że rozcieńczyłeś olej neem w wodzie przed nałożeniem go na skórę psa. Olejek neem jest silny i należy go trzymać z dala od oczu i twarzy psa, ponieważ roztwór może zabarwić niektóre przedmioty.

Zawsze nakładaj olejek neem na niewielką powierzchnię skóry psa, a następnie pozwól mu wsiąknąć. Nie jest bezpieczne stosowanie go do oczu, nosa lub pyska psa, ponieważ może to spowodować poważne skutki uboczne. Ogólnie rzecz biorąc, olejek neem łatwo zmywa się z sierści psa, ale jego zapach może utrzymywać się na niektórych powierzchniach. Dlatego ważne jest, aby przed zastosowaniem u psa stosować go oszczędnie na niewielkiej powierzchni.

Amidel NEO żel

Amidel NEO żel jest uważany za najlepszy dostępny obecnie środek do leczenia świerzbu domowego. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu ze wstrzyknięciami iwermektyny. Leczenie jest ciągłe, aż do ustąpienia objawów i trwa od dwóch do pięciu miesięcy. Preparat należy nakładać cienką warstwą od obwodu do środka, pozostawiając granicę zdrowej skóry po wszystkich czterech stronach. Przed nałożeniem żelu miejsce aplikacji należy oczyścić.

Zobacz  Jak dobrze odżywiać kota?

Świerzb jest chorobą psów, która jest bardzo zaraźliwa i intensywnie świądowa. Do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu psa z chorym zwierzęciem. Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z zakażoną skórą psa lub przedmiotami do pielęgnacji. Objawy często utrzymują się przez wiele miesięcy i mogą prowadzić do wycieńczenia organizmu, a nawet wyłysienia. Zakażenie jest bardzo zaraźliwe i może nawet prowadzić do rozwoju świerzbu u ludzi, jeśli pies będzie miał kontakt z zakażoną skórą człowieka.

Krem Amidel NEO

Na szczęście istnieje kilka produktów, które zostały zatwierdzone przez FDA do stosowania w leczeniu świerzbu psów. Produkty te, stosowane we właściwy sposób, są bardzo skuteczne w leczeniu choroby i zapobieganiu kolejnym inwazjom. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku u swojego psa należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Zaleca się stosowanie się do zaleceń producenta, ale istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć.

Objawy mange sarkoptycznej są podobne do objawów świerzbu u ludzi. Jeżeli pies ma zeskrobiny skóry, należy poszukać dowodów aktywności roztoczy, w tym jaj i odchodów. W około dziesięciu procentach przypadków lekarze weterynarii znajdują dowody aktywności roztoczy. Pozytywna reakcja na leczenie jest uznawana za rozstrzygającą. Jeśli objawy nie ustępują, lekarz weterynarii prawdopodobnie zaleci przeprowadzenie dalszych badań diagnostycznych w celu wykluczenia innych chorób, w tym manii demodektycznej.

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts