Jak chronić koty przed kleszczami?

Jak chronić koty przed kleszczami?

Istnieje wiele dostępnych w handlu produktów zapobiegawczych, które chronią koty przed kleszczami. Niektóre z nich są dostępne bez recepty, ale ich skuteczność jest wątpliwa. Silniejsze produkty są dostępne wyłącznie u lekarza weterynarii. Niektóre produkty wymagają częstego stosowania przez właściciela, inne nie. Proszki i roztwory miejscowe wymagają niewielkiego wysiłku z Twojej strony. Łatwym w użyciu preparatem do stosowania miejscowego jest Bravecto(r). Te szampony i spraye są stosowane miejscowo na skórę na karku i eliminują kleszcze z Twojego kota.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z rybyakwariowe.com.pl

Unikanie lub ograniczanie miejsc, w których kleszcze lubią przebywać

Aby zapobiec ukąszeniu kota przez kleszcza, należy unikać lub ograniczyć miejsca, w których kleszcze lubią przebywać. Kleszcze preferują wilgotne, zacienione miejsca, w których koty mogą się ukryć i rozmnażać. Staraj się nosić ubrania w jasnych kolorach, dzięki czemu łatwiej będzie je zauważyć. Jeśli możesz, unikaj ocierania się o wysoką trawę lub rośliny. Utrzymywanie podwórka w czystości i oczyszczanie go z chwastów może pomóc w uniknięciu ukąszeń kleszczy przez Twojego kota.

Usuwanie kleszczy za pomocą pęsety

Najlepszą metodą usuwania kleszczy z kota jest użycie pęsety. Musisz upewnić się, że kot jest spokojny i że przyjaciel trzyma go podczas używania pęsety. Po zlokalizowaniu kleszcza należy użyć stałego nacisku i mocnego chwytu, aby ściągnąć go z ciała kota. Jeśli nie użyjesz pęsety, główka kleszcza może pozostać w skórze kota.

Stosowanie szamponów przeciw pchłom i kleszczom

Stosowanie szamponów przeciw pchłom i kleszczom dla kota jest jednym ze sposobów zapobiegania ugryzieniom kleszczy przez Twojego kociego przyjaciela. Jednak przed użyciem tych produktów należy rozważyć kilka kwestii. Składniki znajdujące się w wielu szamponach przeciw pchłom i kleszczom są toksyczne dla kotów. Niektóre z tych składników są znane jako szkodliwe dla pszczół i rozwoju. Należy dokładnie przeczytać etykietę i rozważyć stosowanie alternatywnych produktów.

Zobacz  Czy mogę zabrać psa do lekarza bez książeczki zdrowotnej?

Unikanie wilgotnych, zadrzewionych i zacienionych kryjówek

Kleszcze najczęściej występują w miejscach zadrzewionych i zacienionych. Utrzymywanie czystego terenu wokół domu jest jednym ze sposobów ochrony kota przed tymi pasożytami. Możesz również zapobiec bytowaniu kleszczy na terenach zadrzewionych, unikając huśtawek i kompostowników. Oprócz utrzymywania podwórka w czystości, możesz również stosować żwir, aby zmniejszyć aktywność kleszczy.

Stosowanie preparatu Bravecto

Stosowanie preparatu Bravecto w celu ochrony kotów przed różnymi problemami jest dobrym sposobem na zabezpieczenie ich przed pchłami i kleszczami. Spray zapewnia do 12 tygodni ochrony i może być stosowany przez cały rok. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę wystawianą przez lekarza weterynarii. Przed podaniem preparatu Bravecto właściciele kotów powinni skonsultować się z lekarzem weterynarii. Istnieje kilka różnych rodzajów leków dostępnych dla kotów, w tym leki doustne i preparaty miejscowe.

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts