Jak obcinać pazury kota?

Jak dbać o pazury kota?

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z tarand.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak obcinać pazury u kota, nie jesteś sam! Koty używają swoich pazurów z wielu powodów, między innymi do zabawy, obrony, a nawet do rozciągania zesztywniałych mięśni. Bez nich koty miałyby problemy z utrzymaniem zdrowych i mocnych paznokci. Jeśli jednak chcesz zadbać o pazury swojego kota, nie robiąc mu krzywdy, możesz wykonać poniższe proste czynności.

Przede wszystkim musisz zidentyfikować paznokieć. Szybka to różowa część paznokcia kota, w której znajduje się krew i nerwy kota. Jeśli przypadkowo przetniesz paznokieć, będziesz musiał zatamować krwawienie za pomocą ołówka styptycznego, odrobiny proszku styptycznego lub zwykłej mąki domowej. Następnie należy przyciąć białą część w połowie odległości między czubkiem pazura a pazurem. Zapobiegnie to wyrwaniu pazura przez kota. Po każdym przycięciu można też dać kotu smakołyk.

Najpierw musisz ustawić kota w odpowiedniej pozycji. Zacznij od przytrzymania jego łapy. Następnie delikatnie ściśnij środek opuszki. Następnie umieść trymer prostopadle do paznokcia. Pamiętaj, aby tempo pracy było wolne i równomierne, aby uniknąć zmiażdżenia pazura i odłamania łapy. Należy uważać, aby nie przeciąć szybki, ponieważ zawiera ona zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne. Zbyt krótkie przycięcie może spowodować krwawienie lub ból.

Następnie należy sprawdzić tylne pazury. Tylne pazury są często najbardziej problematyczne do przycinania, ponieważ ich ostre końce mogą ranić ludzi, którzy na nie wskakują. Przednie pazury są najbardziej popularne wśród kotów, ponieważ większość z nich bardziej się o nie troszczy. Najlepiej jest jednak sprawdzać pazury tylne. Jeśli je znajdziesz, nie wpadaj w panikę. Najlepiej jest mieć w pobliżu mały ręcznik i proszek styropianowy, aby zatamować krwawienie.

Długie paznokcie to również kwestia bezpieczeństwa. Koty z długimi pazurami są bardziej narażone na drapanie powierzchni i zakleszczanie się. Koty z długimi pazurami mogą potrzebować dodatkowej pomocy. Długowłose koty mogą mieć problemy z ich wykryciem. Będziesz musiał zachować szczególną ostrożność. Podczas przycinania pazurów pamiętaj, aby nie przycinać ich zbyt krótko, ponieważ mogą się one zwijać z powrotem w poduszkach łap i zranić cię.

Zobacz  Kot wychodzący na co uważać?

Zanim zaczniesz, poczekaj, aż kot się rozluźni. Jeśli nie jest przyzwyczajony do tego procesu, może być konieczne przytrzymanie go. Aby obciąć paznokcie u kota, staraj się obcinać paznokieć na końcu, a nie na całej długości. Pamiętaj, aby po zabiegu nagrodzić kota. Jeśli masz problemy z pazurami kota, rozważ użycie szlifierki do paznokci, aby usunąć z nich włosy, które mogą im przeszkadzać.

Przycinanie paznokci u kota można rozpocząć już w wieku kociaka. Zacznij od głaskania łapek za pomocą smakołyków i delikatnych pieszczot. Następnie można przejść do przycinania pazurów. Obcinanie paznokci u kota powinno być łatwym procesem. Jeśli jednak Twój kot jest dorosły, być może będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i poćwiczyć najpierw na kociaku.

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts