Jak pozbyć się robaków u psa nie idąc do weterynarza?

Jak pozbyć się robaków u psa nie idąc do weterynarza?

Jeśli podejrzewasz, że Twój pies ma robaki, powinieneś zwrócić uwagę na przewlekłą biegunkę, krew, śluz i ospałość. Twój pupil może również tracić na wadze, bardzo swędzieć i często lizać okolice odbytu. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby pozbyć się robaków. Jeśli wypróbowałeś wszystkie te środki, Twój pies powinien uwolnić się od robaków w ciągu kilku dni.

Czosnek

Jeśli Twój pies cierpi z powodu robaków jelitowych, nie powinieneś się martwić, ponieważ istnieją sposoby na naturalne leczenie tego schorzenia. Możesz zacząć od wprowadzenia do diety psa sfermentowanych warzyw. Ilość powinna wynosić około jednej do trzech łyżeczek na 20 funtów masy ciała. Inne naturalne środki na robaki to pestki dyni i nasiona czarnuszki. Są one z powodzeniem stosowane w leczeniu robaków jelitowych.

Aby zastosować czosnek jako naturalny środek leczniczy dla psa, należy postępować zgodnie z zaleceniami podanymi na etykiecie. Małym psom należy podawać ćwierć ząbka dwa razy dziennie. Średnim i dużym psom należy podawać pół chrupki dwa razy dziennie. Dodawanie czosnku do diety psa jest bezpieczne, o ile nie jest to zbyt duża dawka. Należy jednak uważać na dawkowanie.

Rumianek

Chociaż rumianek jest często stosowany w postaci herbaty, istnieją inne sposoby wykorzystania tego zioła. Możesz kupić glicerynową nalewkę z rumianku i zmieszać ją z rumem lub wódką, a następnie podać psu. Pomoże to w wydaleniu robaków i uspokoi układ trawienny psa. Możesz także dodać rumianek do wody pitnej psa.

Chociaż rumianek nie działa tak szybko jak inne ziołowe środki lecznicze, można go bezpiecznie stosować jako naturalny środek leczniczy. Ma silne działanie przeciwzapalne na jelita i pomaga zmniejszyć dyskomfort związany z problemami trawiennymi. Może nie być skuteczny w leczeniu poważnych problemów żołądkowo-jelitowych i nie będzie działać tak szybko jak silniejsze zioła. Rumianek jest również bezpieczny przy długotrwałym stosowaniu, więc można go stosować bez końca bez obawy o jakiekolwiek skutki uboczne.

Owoce

Najlepszym sposobem leczenia robaków u psów jest ich wczesne wyeliminowanie. Wiele zabiegów usuwania robaków u weterynarzy może kosztować nawet 200 dolarów. Stosowanie naturalnych środków zaradczych jest doskonałym sposobem na uniknięcie wysokich rachunków i leczenie robaków u psów bez konieczności wizyty u weterynarza. W zależności od wieku i stanu zdrowia psa, aby pozbyć się robaków, możesz wydać zaledwie 50 dolarów.

Możesz również podać psu dawkę octu z jabłek z cydru. Jest on dobrym źródłem witaminy A i może być bezpiecznie spożywany przez psy. Posyp łyżeczką karmę lub wodę dla psa. Upewnij się, że używasz niefiltrowanego, organicznego octu jabłkowego. Możesz również podawać psu zmieloną miętę pieprzową lub cynamon. Te dwa składniki mają właściwości przeciwpasożytnicze, przeciwbólowe i przeciwgrzybicze.

Zobacz  Kot wychodzący na co uważać?

Olej kokosowy

Naturalne środki zaradcze na robaki u psów obejmują olej kokosowy. Stosowany miejscowo olej kokosowy może zabijać robaki, ponieważ sprawia, że przewód pokarmowy staje się dla nich nieprzyjazny. Jeśli nie chcesz używać oleju kokosowego, możesz zmielić nasiona papai. Proszek ten można dodać do karmy dla psa. Kurkuma to kolejny silny naturalny składnik, który może zabijać robaki u psów. Kurkuma jest również środkiem wzmacniającym odporność, który pomaga zwalczać bakterie i grzyby. Pomocne może być również dodawanie czosnku do karmy psa.

Czosnek jest kolejnym skutecznym naturalnym środkiem odrobaczającym dla psów. W przypadku stosowania miejscowego, czosnek należy pozostawić na co najmniej 15 minut przed podaniem psu. Nie jest on zalecany dla psów w ciąży, które przyjmują leki rozrzedzające krew. Ocet jabłkowy ma wiele zalet w leczeniu robaków u psów i jest doskonałym naturalnym środkiem odrobaczającym. Zawarte w nim związki pomagają w alkalizacji przewodu pokarmowego psa. Roztwór ten można podawać psu do pokarmu lub wody.

Nalewka czosnkowa

Istnieje kilka objawów świadczących o tym, że Twój pies może mieć robaki, w tym kaszel lub utrata apetytu. Może również wystąpić gorączka, która jednak nie utrzymuje się na wysokim poziomie ani nie jest stała. Zmiany apetytu lub wymioty to również oznaki obecności robaków u Twojego psa. Twój pies może również chodzić na hulajnodze lub ciągnąć pupę po podłodze.

W przeciwieństwie do toksycznego chemicznego środka odrobaczającego – iwermektyny, czosnek jest bezpieczny do stosowania z umiarem. Jest skuteczny w zwalczaniu zarówno glisty, jak i tęgoryjca. Składnik aktywny, allicyna, jest skuteczny tylko wtedy, gdy czosnek jest świeżo posiekany i w najbardziej skoncentrowanej postaci. Suplementy zawierające czosnek pełnią zwykle funkcję aromatyzującą, a psu może nie odpowiadać ich smak, dlatego przed podaniem należy dodać je do karmy psa.

Herbata rumiankowa dla psów

Jednym z najbardziej popularnych domowych sposobów leczenia robaków u psów jest herbata rumiankowa. Herbata ta ma właściwości przeciwrobaczne i od wieków jest stosowana w medycynie weterynaryjnej. Jest skuteczna w przypadku wielu rodzajów zakażeń robakami, w tym tęgoryjcami i tasiemcami. Psy powinny pić jedną filiżankę herbaty rumiankowej dziennie, aby pozbyć się robaków.

Jedną z zalet rumianku dla psów jest jego działanie uspokajające. Zioło to jest często stosowane w herbatach dla ludzi, a dla psów ma również właściwości przeciwskurczowe i łagodzące. Rumianek może być stosowany miejscowo w celu łagodzenia zaburzeń żołądkowo-jelitowych i jest skuteczny w zwalczaniu jaj pasożytów. Może pomóc w łagodzeniu wymiotów i niestrawności. Ze względu na działanie przeciwbakteryjne

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts