Ile kosztuje kastracja psa?

ile kosztuje kastrakcja psa?

Rachunek za kastrację psa obejmuje zazwyczaj badanie, omacywanie brzucha i osłuchiwanie serca. W niektórych przypadkach w cenę wliczone są również badania krwi i elektrokardiogram. Ponadto psu mogą zostać podane leki uspokajające w zastrzykach, które pomogą mu się zrelaksować podczas zabiegu. Cała procedura trwa zazwyczaj około pół godziny. Należy również przewidzieć dodatkową opłatę za znieczulenie.

Kastracja kosztuje więcej niż kastracja

W niektórych przypadkach kastracja psa może być droższa niż jego usunięcie. Powód jest prosty: pies potrzebuje tylko jednej sesji krycia, aby zajść w ciążę. Ponadto, szanse Twojego psa na zajście w ciążę są znacznie większe niż Twoje! Niezależnie od kosztów, kastracja psa może zapobiec licznym miotom w ciągu roku! Dlaczego zatem kastracja psa jest lepszym rozwiązaniem niż usunięcie psa?

Kastracja dojrzałej suki jest droższa z powodu zwiększonej ilości tłuszczu wokół jajników.
Kastracja dojrzałej suki może być nieznacznie droższa od tradycyjnej kastracji z powodu zwiększonej ilości tłuszczu w okolicy jajników. Procedura ta może mieć wiele zalet, ale dodatkowy koszt może wynieść nawet 50 lub więcej dolarów. Rozejrzyj się, aby porównać ceny i ustalić, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Twojego zwierzęcia. Niektórzy lekarze weterynarii nie wykonają tego zabiegu, jeśli pies jest w rui. Powinieneś także rozważyć korzyści i potencjalne ryzyko związane z kastracją dojrzałej suki.

Koszt zabiegu kastracji wnętrostwa

Chociaż koszt zabiegu kastracji wnętrostwa jest porównywalny z kosztem kastracji psa, jest to jednak zabieg inwazyjny, a koszty mogą być znacznie wyższe niż w przypadku przeciętnego zabiegu kastracji. Ponadto zabieg ten może pozostawić u psa zatrzymane jądra, co zwiększa ryzyko zachorowania na raka jąder. Mimo że koszt zabiegu kastracji wnętrostwa jest znacznie wyższy niż kastracji, korzyści znacznie przewyższają ryzyko.

Zobacz  Na co zaszczepić kota?

Koszt ovariohysterektomii

Chociaż kastracja psa i ovariohysterektomia mogą być bardzo podobne, są to bardzo różne operacje. Kastracja czyni suki bezpłodnymi i eliminuje ich instynkt rozrodczy. Podczas gdy kastracja usuwa jądra, ovariohysterektomia usuwa zarówno macicę, jak i jajniki. Obie operacje są równie bezpieczne, ale jedna z nich jest bardziej inwazyjna od drugiej.

Koszt ovariohysterektomii u psa płci męskiej

Koszt ovariohysterektomii jest porównywalny z kosztem histerektomii. Koszt tego zabiegu jest wyższy niż koszt typowej kastracji, ale nie odzwierciedla to złożoności procedury. Zabiegi kastracji i sterylizacji, choć lekarze weterynarii tracą na nich pieniądze, są zwykle wykonywane w celu poprawy relacji lekarz-klient i uzyskania większej liczby powtórzeń.

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts