Kot ma trudności ze skakaniem – co zrobić?

Kot ma trudności z skakaniem -co zrobić?

Jeśli Twój kot ma problemy ze skakaniem, być może należy sprawdzić, czy Twój koci przyjaciel nie cierpi z powodu kociej dominacji. Zachowanie to może być sygnalizowane przez sposób, w jaki Twój koci przyjaciel patrzy na Ciebie, lub przez werbalne komunikowanie swoich preferencji dotyczących wysokości lub miejsca. Oto kilka propozycji, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Pomocne może być również użycie mat do jogi lub dywaników.

Wizyta u lekarza weterynarii jest najlepszym sposobem na ustalenie, czy kotu dzieje się krzywda. Czasami złamaną kość u kota można unieruchomić za pomocą drutów i gwoździ. W innych przypadkach do naderwania ścięgien może dojść w wyniku nagłego ruchu lub urazu. Wykrycie bólu u kota może być trudne, ale jeśli zauważysz ból w jego kończynach, najlepiej natychmiast poddać go badaniu.

Jeśli zauważysz, że Twój kot ma problemy ze skakaniem, sprawdź, czy w jego kończynach nie ma bólu. Twój kot może uwielbiać skakać, ale może też próbować cię unikać i szukać schronienia w niżej położonych miejscach. Może również cierpieć na zapalenie stawów, chorobę stawów biodrowych lub problemy genetyczne. Lekarz weterynarii może wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby określić stan jego stawów. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, zwierzę może wymagać podawania leków w celu zmniejszenia bólu.

Należy monitorować nawyki snu kota w poszukiwaniu oznak dyskomfortu. Możesz zauważyć, że kot unika spania w swoich zwyczajowych miejscach na podłodze, może także unikać korzystania z kuwety. Poza tym kot może się ukrywać, gdy odczuwa ból. Ponadto, jeśli kot przestanie korzystać z kuwety, może nie być w stanie używać jej prawidłowo.

Jeśli zauważysz, że Twój kot kuleje i unika schodów, może to oznaczać, że cierpi z powodu nadwyrężenia mięśni. Możesz dać kotu trochę odpoczynku i podać środki przeciwbólowe, a dolegliwości ustąpią w ciągu dwóch do trzech tygodni. Dysplazja stawów biodrowych może również powodować kulawiznę tylnych kończyn u Twojego kociego przyjaciela. Radzenie sobie z bólem i zmiana zachowania kota może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Przyczyną może być uraz lub choroba, np. podeszły wiek.

Zobacz  Na co zaszczepić kota?

Chociaż po upadku kot może wydawać się zdrowy, może być odwodniony, co stanowi poważny problem. Odwodnienie może być dla kota śmiertelne. Upewnij się, że Twój koci przyjaciel ma regularny dostęp do miski z jedzeniem i wodą, aby uniknąć odwodnienia. Kot, który ma trudności ze skakaniem, może mieć przepuklinę lub inny problem fizyczny. Lekarz weterynarii powinien zbadać kota, aby ustalić przyczynę.

Skutecznym sposobem na zniechęcenie kota do wchodzenia po schodach jest trzymanie cennych przedmiotów poza zasięgiem kota. Koty są z natury ciekawskie i często próbują podkradać przedmioty z lady. Najlepiej jest trzymać cenne przedmioty poza ich zasięgiem, w tym okulary przeciwsłoneczne. Jeśli starasz się trzymać kota z dala od kuchni, możesz umieścić ją w innym pomieszczeniu.

Równie ciekaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts